Dzień dziecka uczniów klas I – III

Dzień Dziecka, to święto, na które wszyscy uczniowie czekają z niecierpliwością. W tym roku najmłodsi uczniowie naszej szkoły tego dnia wyruszyli na wycieczkę autokarową do Torunia. Na początek swe kroki skierowaliśmy do teatru Baj Pomorski, gdzie obejrzeliśmy przedstawienie pt.” Lalki śpiewają”. Czas                         w teatrze szybko minął ponieważ spektakl był dynamiczny, pełen ciekawych piosenek i efektów specjalnych. Dzieci miały okazję zobaczyć na scenie nie tylko aktorów, ale wiele rodzajów lalek – mupetów, kukiełek, marionetek, pacynek,   a nawet ogromnych bunraku. Po wizycie w teatrze urządziliśmy krótki spacer toruńską Starówką, a następnie pojechaliśmy do sali zabaw Fikołki. Tam dzieci komponowały własne desery lodowe, które ze smakiem zjadły.  Po słodkim poczęstunku dzieci korzystały z bogatego wyposażenia sali – różnego rodzaju zjeżdżalni, trampolin, basenów z kulkami. Brały też udział w zabawach, tańcach organizowanych przez panie animatorki.  Dzieci czuły się świetnie, bawiły wspaniale, dlatego czas pobytu w Fikołkach minął szybciej niż byśmy chcieli.    W końcu trochę zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do domu.