Informacja ODO

Informacje podawane w przypadku zbierania danych

od osoby której dane dotyczą na potrzeby ZFŚS

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679) z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO) informuję, że:

1. Administratorem danych osobowych uzyskiwanych od Uprawnionych z ZFŚS jest: Publiczna Szkoła Podstawowa w Krzywosądzy z siedzibą Krzywosądz 52,  88-210 Dobre, e-mail: psp.krzywosadz@op.pl.
  2. W przypadku pytań dotyczących pozyskiwanych danych osobowych można skontaktować się z administratorem za pośrednictwem powołanego przez niego Inspektora Ochrony Danych Agatą Bilak, pisząc na adres: iod@pspdobre.pl
  3. Przetwarzanie danych osobowych Uprawnionych jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze (art. 6 ust. 1 lit. c r.o.d.o).
  4. Uzyskane dane osobowe przetwarzane będą w celu ustalenia prawa do otrzymania ulgowych usług i świadczeń z ZFŚS Publicznej Szkoły Podstawowej w Krzywosądzy zgodnie z ustawą z dnia 14 marca 1994r. o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych (Dz. U. z 2016r. poz 80 z poz. zm.), ustawą z dnia 26 stycznia1982r. Karta nauczyciela (Dz. U. z 2017r. poz. 1189) oraz regulaminem ZFŚS Publicznej Szkoły Podstawowej w Krzywosądzy.
  5. Dane Uprawnionych będą przechowywane nie dłużej niż jest to konieczne tj. przez okres 5 lat.
  6. Administrator przekazuje dane Upoważnionych w zakresie Imienia, nazwiska, adresu zamieszkania, numeru rachunku bankowego i wysokości przyznanego świadczenia Centrum Usług Wspólnych w Dobrem w celu realizacji wypłaty przyznanych świadczeń.
  7. Podmiot ten jest zobowiązany na mocy obowiązujących przepisów i umowy zawartej z Administratorem do stosowania odpowiednich środków bezpieczeństwa, technicznych i organizacyjnych, aby chronić Dane osobowe oraz przetwarzać je wyłącznie zgodnie z instrukcjami przekazanymi przez Administratora.
  8. Administrator nie zamierza przekazywać danych Uprawnionych do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowych.
  9. W oparciu o uzyskane dane osobowe Administrator nie będzie podejmował wobec Uprawnionych zautomatyzowanych decyzji, w tym decyzji będących wynikiem profilowania
  10. Osoba udostępniająca swoje dane osobowe ma prawo żądać od administratora:
    1. dostępu do danych osobowych, które jej dotyczą (jest uprawniona do uzyskania potwierdzenia, czy przetwarzane są dane osobowe jej dotyczące, a jeśli ma to miejsce, jest uprawniona do uzyskania dostępu do nich);
    2. sprostowania Danych osobowych, które są nieprawidłowe, uzupełnienia niekompletnych Danych osobowych, w tym poprzez przedstawienie dodatkowego oświadczenia,
    3. usunięcia - prawo żądania, o ile zachodzą okoliczności przewidziane prawem, niezwłocznego usunięcia Danych osobowych
    4. ograniczenia przetwarzania - przetwarzanie może zostać ograniczone tylko i wyłącznie do określonych celów,
    5. prawo do przenoszenia danych - Dane osobowe dotyczące Uprawnionego, przetwarzane przez Administratora, Uprawniony ma prawo przesłać innemu podmiotowi
    6. prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania - Uprawniony ma prawo w dowolnym momencie wnieść sprzeciw wobec przetwarzania dotyczących go Danych osobowych, a na Administratorze, może ciążyć obowiązek zaprzestania przetwarzania takich Danych osobowych.
  11. Osoba udostępniająca swoje dane osobowe ma prawo do cofnięcia zgody na ich przetwarzanie w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano przed jej cofnięciem.
  12. Osoba udostępniająca swoje dane osobowe ma prawo do wniesienia skargi do Prezesa Ochrony Danych Osobowych.
  13. Podanie danych osobowych jest dobrowolne lecz jest wymogiem niezbędnym do otrzymania ulgowych usług i świadczeń z ZFŚS Publicznej Szkoły Podstawowej w Krzywosądzy. Niepodanie danych skutkować będzie nierozpatrywaniem wniosków o przydzielenie ulgowych usługi świadczeń z ZFŚS ze względu na braki formalne.