PIKNIK EUROPEJSKI

30 kwietnia 2024 roku odbył się w naszej szkole Piknik Europejski. Była to okazja do świętowania 20 rocznicy przyjęcia Polski do Unii Europejskiej. Na tą uroczystość przybyli do nas goście  z Publicznej Szkoły Podstawowej w Byczynie, aby we wspólnej zabawie odbyć podróż po wybranych krajach Unii Europejskiej. Każda klasa przygotowała punkt informacyjny o wybranym kraju. Jego flagę, symbole narodowe,  język, walutę, zabytki, stroje regionalne, ciekawostki, sławne postacie sportu, najpopularniejsze postacie z bajek,  informacje o szkołach oraz potrawy regionalne. Na początku uczniowie naszej szkoły przedstawili prezentacje wybranych krajów europejskich  zachęcając do ich odwiedzenia. Następnie odbyła się wielka kulinarna uczta. Każdy mógł posmakować potraw z różnych zakątków Europy. W dalszej części pikniku odbyły się zawody sportowe. Zarówno goście jak i  uczniowie naszej szkoły aktywnie uczestniczyli w grach i zabawach. Rada Rodziców oraz strażacy z OSP z  Krzywosądzy przygotowali dla wszystkich uczestników pieczone kiełbaski, popcorn i watę cukrową. Nasi goście mogli zwiedzić szkołę oraz obejrzeć pokazy w pracowni chemicznej. Wszyscy byli bardzo zadowoleni. Było kolorowo, wesoło, świątecznie – było europejsko. Panowała cudowna atmosfera przyjaźni, serdeczności i współpracy.